Безпека користування Internet простором

Життя неможливе без Інтернету. Ми використовуємо доступ до мережі для пошуку, публікації та обробки інформації.  Як будь-яка складна інфраструктура, Інтернет містить багато небезпек, нехтування якими може призвести не просто до втрати даних, але й грошових коштів. Кожен, хто працює з мережею, щоб не випробовувати на собі усі негативні сторони, повинен знати потенційні джерела небезпеки та вміти захищати себе.

Трояни і віруси можуть бути приховані в безкоштовних, доступних для скачування з інтернету програмах або на піратських дисках.

Як це працює: ви запускаєте програму, і вона, використовуючи відому зловмисникові вразливість вашої операційної системи або іншої програми, захоплює контроль над комп’ютером. З цього моменту вірус чи троян безперешкодно володіє комп’ютером, доставляючи масу неприємностей виконуючи неочікувані для вас дії. Трояни при цьому щедро діляться вашою персональною та фінансовою інформацією зі своїм господарем, відправляючи її по інтернету.

  • Завжди будьте уважні в Інтернеті. Не довіряйте листам і сайтам, невідомого автора. Якщо у вас є хоч якісь сумніви в їх достовірності – краще відмовитись від операції. Пам’ятайте, що адресу відправника електронного листа дуже легко підробити. Краще зателефонувати знайомому (від імені якого надіслано лист), переконавшись особисто у потребі допомоги.
  • Не відкривайте ніякі підозрілі посилання. Пам’ятайте, що реальні посилання та те, що ви бачите на екрані, можуть різнитися. Ідентичність посилання та її відображення на веб-сторінці дуже легко перевірити.
  • Завжди перевіряйте правильність адреси веб-сайтів, на яких ви виконуєте якісь фінансові операції або вводите конфіденційну інформацію. Часто шахрайські (фішингові) сайти мають адреси дуже схожі на адреси реальних веб-сайтів, але відрізняються, наприклад, однією літерою.
  • Банки та сервіси електронної пошти не будуть починатись з http – тільки https! (протокол шифрування переданих і отриманих даних).
  • Завжди встановлюйте антивірусну програму і фаєрвол, своєчасно оновлюючи антивірусні бази.
  • Десять разів подумайте, перш ніж опублікувати в соц. мережах будь-яку інформацію про себе та свої плани. Завдяки роботі сучасних пошукових систем типу Google ви більше ніколи не зможете її звідти вилучити.
  • Не лінуйтеся заводити складні паролі (щонайменше 8 символів, де є як маленькі, так і великі літери) і не призначайте один і той же пароль для всіх Ваших облікових записів.
  • Своєчасно оновлюйте операційну систему і софт.