YouTube RSS

Виховна робота

З Днем закоханих!

14 лютого – День усіх закоханих. Це свято давно стало улюбленим для нашої молоді, бо молодість – це час першого почуття закоханості, кохання та пошуку другої половинки.

Вечір 14.02.2021 р. в гуртожитку ВПУ № 92 був сповнений святкової метушні – прикрашалася зала, готувалися подарунки, листівки, валентинки…

Звучали музика та пісні про кохання, проводилися конкурси з врученням маленьких подаруночків, лунали побажання кохання та щасливої долі.

У листонош цього вечора було багато роботи, але дарувати радість, надію, посмішку – це так приємно!

Закохані, зі святом!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

День Соборності України 2021 (класна година online)

 

 

Виховуємо патріотів

Усі освітяни України вже півроку працюють за рекомендаціями нової Концепції національно – патріотичного виховання дітей і молоді. За цей час у ВПУ №92 з’явилися наробки, проведено багато заходів, серед яких: акції, флешмоби, виставки, тематичні виховні години, засідання в літературній світлиці, бесіди тощо.

24 лютого, коли до нашого училища завітала гостя з НМЦ ПТО Чіхладзе Л.М. з методичною допомогою з національно – патріотичного виховання молоді, наші працівники представили  свою документацію, розробки уроків та виховних годин. Але найцікавішим заходом  у цей день стало засідання комісії класних керівників, де була представлена робота всіх методичних комісій і всього колективу ВПУ №92.

Відкрила засідання Носкова І.Г., і як голова комісії з правового виховання, у своїй презентації надала інформацію про забезпечення нормативно – правовою документацією для втілення нової Концепції в життя. Сєдих Р.С., методист загальноосвітніх дисциплін, доповіла, як ідеї з національно – патріотичного виховання втілюються  при викладанні гуманітарних та фізико – математичних предметів. Усі присутні з захопленням переглянули звіт Римми Сергіївни про поїздку до столиці нашої країни з переможцями І туру Всеукраїнського науково – технічного конкурсу «Intel – Eco Україна 2016» Гриньовим І. і Шороховим В., які представили свою роботу «Розробка пакувальних технологій у м. Сєвєродонецьку». Бачити своє рідне місто чистим, красивим – це найкращий приклад втілення Концепції національно – патріотичного виховання в життя!

Голова комісії з національно – патріотичного виховання Кравцова О.В. представила товариству «Календар  українця», а член цієї ж комісії Скрипник Г.О. розповіла про роботу бібліотеки з патріотичного виховання.

Яскравою була презентація «Втілення національно – патріотичного виховання в роботу торговельно – кулінарної комісії  ВПУ №92», представлена майстром – бригадиром в/н Олійник О.М. (національний і регіональний компонент на уроках і заходах професійної спрямованості).

Наприкінці засідання комісії керівником секції класних керівників Кальною М.С. було проведено міні – анкетування «Чи впевнений я?». Усі учасники засідання отримали «Пам’ятку класному керівникові» та буклет «Календар українця». Завершила засідання наша гостя Чіхладзе Л.М., яка високо оцінила роботу нашого колективу у справі виховання патріотів України.

ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ 

ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

А сотню вже зустріли небеса…
Летіли легко, хоч Майдан ридав…
І з кров’ю перемішана сльоза…
А батько сина ще не відпускав…
Людмила Максимлюк

 

20 лютого біля  міського палацу культури учні  ВПУ № 92 вшанували пам’ять героїв Небесної сотні та героїв-бійців, які віддали своє життя за нашу рідну землю, за Україну.

З майдану – в небо…

20 лютого 2016 року Україна вже вдруге низько схилить голови в жалобі перед пам’яттю людей, яких було вбито в Києві на Майдані в мирний, цивілізований час XXI століття. Їх більше сотні, і вони всі стали завчасно небожителями, –  «Небесною Сотнею». Це юні та сивочолі. Багатодітні батьки та молоді хлопці, студенти. Заробітчани та кандидати наук, які народилися на Сході чи Заході України. Абсолютно різні й такі схожі.

«Хто, як не я…», –  питають  очі з траурних фотографій.

Кожен герой повстав проти несправедливості й віддав за свої ідеї найцінніше – своє життя заради нової України.

Для вшанування Героїв Небесної Сотні в бібліотеці ВПУ №92 створено куточок «Герої не вмирають», де представлено стенд «Небесна Сотня» та фото – книжкова виставка «Я любив Україну, – бо вона в мене одна».

 

 

Єднання заради Незалежності

2016 року Україна відзначатиме 25 – річчя державності (незалежності). 24 серпня 1991 року позачергова сесія Верховної Ради УРСР прийняла Акт проголошення незалежності України. Ця подія стала відправною точкою для відліку історії сучасної Української державності.

Утім, історики цілком справедливо відзначають, 24.08.1991 року насправді відбулося відновлення державної незалежності України. Вперше у ХХ столітті українська незалежність була проголошена 22 січня 1918 року  IV Універсалом Української Центральної Ради, а вже за рік (22 січня 1919 року) на Софійському майдані в Києві відбулася не менш вагома подія – об’єднання Української Народної Республіки і Західно – Української Народної Республіки в одну державу. Внаслідок фатальних невдач Української революції 1917 – 1921 року державність зберегти не вдалося. І як результат, упродовж ХХ століття українці змушені були кількоразово відновлювати її в боротьбі.

З метою гідного відзначення 25 – річниці незалежності України Президент України видав   Указ, а Український інститут національної пам’яті пропонує вважати 2016 рік Роком Державності України.

Про події, які відбулися 98 років тому, було згадано і на уроках історії, і на годинах цікавої історичної інформації. У кабінеті історії було створено стенд «Україна Незалежна» і «Світові досягнення України». У кабінеті української мови і літератури у куточку «Це цікаво. Це корисно» розміщено матеріал до Дня Соборності України, а в бібліотеці можна познайомитися з книжковими виставками «Єднаємося, браття! » та «Довгий шлях до Соборності і незалежності. 4 лютого був проведений урок Соборності «Єднання заради Незалежності».

Над Крутами – круки…

 

29 січня 1918 року в історії України з’явилася нова сторінка, щедро полита молодою кров’ю, назва якої – Крути!

У цей день біля невеличкої станції Крити, якої вже немає на картах України, бо загубилася серед дрімучих лісів Чернігівщини, сталася трагедія, яка сколихнула, пробудила всю Україну. Жменька юнаків (300 студентів і гімназистів) у нерівному бою віддала своє життя, але відстояла честь України. Юнаки – герої показали приклад мужності, відданості і незборимості духу. Герої не вмирають! Вони живуть у пам’яті і справах наступних поколінь.

У нашому ВПУ № 92 пройшли бесіди, виховні години, присвячені Дню пам’яті Героїв Крут. У бібліотеці можна познайомитися з фото – книжковою виставкою «Над Крутами – круки…» 04.02.2016 пройшов урок пам’яті «Герої Крут живуть у наших серцях» для учнів I курсу.

 

Ким пишаються українці

Україна протягом 2015 року на державному рівні урочисто вшановує пам’ять Андрея Шептицького, якому виповнюється 150 років з дня народження. Постать цієї людини незвичайна – митрополит Української греко – католицької церкви за свої мирські геройські чесноти був визнаний святим 16 липня 2015 року.

Для всього українства є нагода згадати та вшанувати не просто церковного ієрарха, а й політичного та громадського діяча, щедрого мецената в галузі освіти, культури, поборника людських прав і гідності. У складні часи боротьби за українську державність його подвижницька релігійна, просвітницька й доброчинна діяльність духовно гуртувала націю та сприяла збереженню її самобутності. Головна мета його життя – створення на засадах християнської церкви соборної України, яка забезпечила б розвиток нації. Перебуваючи на митрополичому престолі, Шептицький рятував не тільки душі, а й життя багатьох людей (150 єврейських дітей), які зазнавали переслідувань з боку двох тоталітарних режимів. Як член Галицького сейму і Палати панів у Відні він відстоював право українців на самостійність, наголошував на потребі збільшення українських середніх шкіл і заснуванні Українського університету.

Про життя такого знаменитого українця учні I – V курсів дізналися на тематичних виховних годинах «Вражаючі сторінки біографії митрополита Андрея» та «Історія однієї долі, яка змінила Україну». Познайомилися з фотовиставкою «Від маленького Романа до Великого Андрея». У кабінеті української мови й літератури в куточку «Це цікаво» представлено матеріал про А. Шептицького «Уроки мудрості. Уроки життя», де учні можуть прочитати настанови митрополита, які актуальні й сьогодні.

Завершальним заходом став перегляд документального фільму «Світильник істини» про життя видатного українця – Андрея Шептицького

День захисника України у ВПУ №92

Напередодні великого християнського свята Покрови Пресвятої Богородиці і Дня захисника України учні I-III курсів зібралися в читальній залі бібліотеки, щоб влаштувати пам’ять всіх загиблих за нашу країну від чужоземних ворогів.

Юні обличчя в задумі, бо слухають пісню «Мальви» (сл. Б. Гура, муз. В. Івасюка) у виконанні Ані Лорак. Пісня про тих, хто не повернувся з війни до батьківського порогу.

Далі бібліотекар Скрипник Г.О. розповіла історію свята Покрови Пресвятої Богородиці і як події  Х століття вплинули  на вибір запорізьких козаків взяти за покровительку Діву Марію для своїх воєнних походів. На підтвердження слів Ганни Олександрівни був запропонований фільм  «Золоте стремено» , де розповідається про славні перемоги воїнів минулих  століть над печенігами, , турками…

Пройшли віки… На нашій землі знову війна. На захист України стали сучасні захисники Вітчизни. Про воєнні події сьогодення учні переглянули документальний фільм «Аеропорт». Змінилася зброя у наших солдат, воєнне спорядження, тактика бою, але любов до Батьківщини, воля до перемог лишились такі самі, як у наших славних козаків минулого.

Учасникам заходу була представлена фотовиставка «Справжні сини Вітчизни на варті миру».

 

Луганщина – край талановитих людей

3 грудня 2015 року пройшла презентація нової книги нашої землячки з селища Мілове – Лідії Сороки. Зустріч проходила в публічній бібліотеці , де її вітали адміністрація міста і області, представники закладів культури, творчих організацій і член Спілки письменників України – Світлана Олегівна Талан. Нашим учням теж пощастило зустрітися з цією дивовижною жінкою, яку Бог наділив багатьма талантами. Гостя нашого міста за фахом юрист і працює суддею у районному суді. Але у вільні години  душа розривається на частини:  є потреба поділитися своїми думками у прозі чи поетичному рядку, а ще руки тягнуться до вишивки рушників, сорочок і картин.

А. Сорока – авторка 8 книг прози. Остання книга, яка має таку привабливу назву «І війна, і доля, і любов – жіночого роду», була представлена на суд читачам. У війни не жіноче обличчя, але без жінок у тяжкі часи випробувань не обійтися. Жінки лікують,  годують, перуть одяг, служать радистами. І як не важко і страшно на війні, людина прагне кохати і бути коханою – це вічний закон життя.

Письменниця розповідала про свою творчість, читала вірші про кохання, мову і патріотизм, а юні музиканти дарували їй і всім присутнім чарівні пісні й мелодії. Які б часи не переживала наша Україна, луганська земля давала життя, сили і натхнення багатьом талантам: В. Далю, М. Мотусовському, Б. Грінченку… І Лідія Сорока – одна із них. Всі присутні побажали успіхів письменниці і чекають на нові зустрічі.

 

Як козаки собі славу здобували!

3 грудня, напередодні Дня Збройних Сил України, у нашому училищі пройшло знакове свято сили, волі, наполегливості чоловічої дружби – спортивне свято «Козацькому роду – нема переводу». У святі взяли участь хлопці I-III курсів. Кожна команда,а їх було чотири, мали свою спортивну форму і своїх вболівальниць – дівчат – козачок. Дівчата спортивну залу зробили урочисто красивою: розвісили гасла, стіннівки й різнокольорові кульки.

Відкрив свято наш шановний керівник фізвиховання – Шляхов Микола Іванович і після того, як пролунав Гімн України, представив почесне журі:

v Ліщішин М.В. – голова журі, директор ВПУ №92;

v Терьошин С.Ф. – заступник міського голови;

v Котляр Г.І. – заступник військового комісара м. Сєвєродонецька капітан Збройних Сил України;

v Кузьменко Ю.О. – начальник відділу молоді та спорту;

v Попова С.М. – головний спеціаліст відділу молоді та спорту;

v Абраменко І.Л. – заступник голови профспілкового комітету ПРАТ «АЗОТ»;

v Носкова І.Г. – заступник директора з виховної роботи ВПУ №92.

Гості сказали добрі слова напуття – і змагання розпочалося. У конкурсах «Втеча з полону», «Осідлай коня», «Боротьба в колі», «Влучні козаки», «Тачка», «Бій отаманів на переправі», «Фехтування» першість переходила від однієї команди до другої. Оплески, вигуки підбадьорювання звучали безперервно. Обстановка в залі була гарячою і веселою! А щоб наші козаки трішки відпочивали, артисти  дарували їм вірші, танці, пісні. Концертні номери ще більше надихали учасників змагань.

Останній конкурс «Перетягування канату» і визначив переможців. Ними стали козаки II і III курсів. Як сказав голова журі Ліщішин М.В.: «Досвід переміг». Золоті й срібні медалі хлопці одержали з рук справжнього військового – капітана Збройних Сил України Котляра Геннадія Івановича.

Гості прийшли на наше свято не з пустими руками. Терьошин Сергій Федорович вручив училищному гетьману, директору Ліщішину М.В., грамоту міськвиконкому за сприяння розвитку спорту і виховання патріотизму в молоді.

Відділ молоді і спорту подарував ВПУ №92 шахи, шашки та ракетки для гри у настільний теніс. А для кожної команди – приємний солодкий приз – торт. Попова Світлана Миколаївна відзначила, що хлопці показали свою силу і волю до перемоги і побажала в подальшому бути справжніми чоловіками – захисниками.

Наші дорогі шефи, профком ПРАТ «АЗОТ», подарували волейбольний м`яч й ракетки для гри в бадмінтон. Абраменко Ігор Леонідович, частий гість наших училищних заходів, сказав, що і це спортивне свято пройшло на найвищому рівні.

Усі слова подяки сказані, подарунки й нагороди знайшли своїх героїв. Тепер настав час хлібосольних господарів. Учні подарували солдатам військовій частини маленьку бібліотеку, всі гості отримали по смачному пирогу з м’ясом  і капустою.

Свято пройшло, але дух козацький лишився у кожного в душі, це те, що ми пронесемо через своє життя і передамо своїм дітям, бо козацькому роду – нема переводу

 

«З присвятою замордованим голодом…»

Ні труни, ні хрестів. І ні тризни!
Прямо в яму. Навіки – віків!
ЧОРНА СПОВІДЬ МОЄЇ ВІТЧИЗНИ.
І її затамований гнів.
(Анастасія Листопад)

В історії України є багато славетних сторінок. Але є і такі трагічні події, що навіть через 82 роки потому серця наших сучасників обливаються кров’ю і слізьми. Це страшні голодні роки 1932-1933 які зараз називають Голодомором і геноцидом українського народу.
26 листопада 2015 року учні I і II курсів зібралися разом в читальній залі бібліотеки училища на урок – пам’ять, щоб вшанувати невинно замордованих голодом наших співвітчизників у 30-ті роки 20 століття.
Під тиху музику Моцарта і Альбіноні учитель історії Корешкова Н.Н. розповіла про страшні факти, які відбувалися в селах і Луганської, і Київської, і Дніпропетровської, і Полтавської областей. Та хіба тільки тут пухли і вмирали діти і дорослі? Вся Україні голодувала і кричала: «Хліба!».
Крім щиросердечних свідчень очевидців, яких називають «Людьми Правди», діти переглянули документальний фільм про Голодомор «Біле і чорне», познайомилися з книжковою виставкою – засудженням, де була представлена книга нашої сєвєродонецької письменниці Світлани Талан «Розколоте небо». На прикладі сім’ї Чорножукових, авторка показала як люди сумлінно працювали на своїй землі і були щасливі, та колективізація все позабирала і Варвара будь-якою ціною рятувала дітей від голодної смерті.
Наприкінці зустрічі учні вшанували пам’ять загиблих від голоду хвилиною мовчання і пом`янули їх шматком хліба, якого так не вистачало для життя в тому далекому 33-му році.

Всеукраїнський радіодиктант

9 листопада, у День української писемності та мови, члени педагогічного колективу та учні взяли участь у написанні радіодиктанту. Разом, за одним столом, представники адміністрації, викладачі, майстри виробничого навчання, учні, прислухаючись до голосу диктора, писали диктант, особливий, по – святковому врочистий, що є символом національної єдності.

Для першокурсників було проведено свято «Цвіти й сяй, моя державна!», у ході якого учні здійснили екскурсію в історію мови і стали учасниками вікторини «Знавці української мови».

Відзначення 25-ї річниці Революції на граніті

15 жовтня 2015 року в ВПУ №92 вшанували події, які відбулися 2-17 жовтня 25 років тому і стали називатися Революцією на граніті, коли 150 студентів Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка вийшли на мітинг з гаслами, які закликали до змін в політичному і економічному житті країни. Ця акція дала приклад студентським організаціям усієї України організувати пікети, голодування у ВНЗ Львова, Харкова, Чернівців, Дніпропетровська, Дніпродзержинська та Луганська. Студенти висунули такі вимоги:

  • Відставка Голови Ради Міністрів В. Масола;
  • Проведення позачергових виборів Верховної Ради УРСР на багатопартійній основі;
  • Прийняття постанови про націоналізацію майна КПРС та ВЛКСМ в Україні;
  • Відмова від підписання нового союзного договору;
  • Повернення на територію республіки військовослужбовців, які проходять строкову службу за межами України.

Уряд спочатку не звертав увагу на голодуючих, але вже 17 жовтня 1990 року Верховна Рада УРСР прийняла Постанову «Про розгляд вимог студентів, які проводять голодування в м. Києві з 2 жовтня 1990 року». Вимоги студентів було виконано – В. Масола відправили у відставку.

Акції громадянської непокори, які охопили Україну в жовтні 1990 року, заклали традиції проведення демократичних акцій протесту, подальшим виразником яких стали Помаранчева Революція і Революція Гідності.

Революція на граніті стала переломним моментом в утворенні незалежності України, а молоде покоління відстояло право жити у вільній демократичній державі.

Пам’ять священна

(Відзначення 71-ої річниці визволення України від фашистських загарбників у ВПУ №92)

           28 жовтня Україна відзначає 71-шу річницю, коли останній населений пункт на західному кордоні перейшли наші бійці. Рідна земля була вся в руїнах. Мільйони мирних людей було знищено фашистами. Кожен клаптик українського чорнозему був обпечений вогнем, посічений осколками, скроплений кров’ю солдат, які віддали своє життя, щоб наблизити Велику Перемогу і щоб мирне сонце вставало над полями, лісами і копрами шахт.

         Наше місто Лісхімбуд, ще зовсім молоде, теж було воєнним плацдармом – квадратом 48-103. За цей клаптик землі полягли тисячі солдат. Вдячні нащадки на місці боїв установили пам’ятники і обеліски, де горить вічний вогонь і майорять квіти.

Юнацька бібліотека ім. Й. Курлата на свято «А пам’ять священна» запросила ветерані війни, представників громадських організацій і наших учнів (гр. 1-1, 1-4, 1-6, 2-3), щоб згадати ті воєнні – буремні роки і вшанувати пам’ять тих, хто звільняв Україну від загарбників. Розповідь бібліотекарів Яновської З.І. і Забірко Т.М. була цікавою і емоціональною. Блоки інформації переплітаються з фото і кіноматеріалами та виступами юних талантів з музичної школи №1.

У кінці вечора викладач історії Корешкова Н.Н. привітала ветеранів і прочитала вірші про війну і Перемогу, які написала сама. А учні ВПУ №92  на знак подяки за мир, життя і вільну Україну подарували їм по червоній гвоздиці.

29 жовтня, вже у приміщенні училищної бібліотеки, Корешкова Н.Н. провела тематичну виховну годину «Вінок безсмертя» для учнів I – V курсів, де ще раз згадали про тяжкі бої за Україну і переглянули документальний фільм «У жовтні 44-го».

Наша молодь пишається героїзмом солдатів 40-х!

Низький уклін Вам, наші дорогі ветерани!

 

День Національного Прапору 23.08.2015

Педагогічний колектив та учні ВПУ №92 приєдналися до великого свята українського народу День Національного Прапору. Патріотичне виховання молоді в сучасних умовах це головне завдання педагогів. Державний прапор це символ втілення національної гідності.Педагогічний колектив та учні щасливі від того, що мають можливість почати новий навчальний рік під мирним

небом нашого міста з яскравим жовто-блакитним прапором України. ВПУ №92 ставить перед собою мету виховувати повагу дітей до державних символів України: відвідування заходів та свят, проведення виховних годин.

 

 А над світом вишиванка цвіте!

Другий рік поспіль Україна святкує разом з усім світом свято вишиванки. Навіть природа нам подарувала чудовий сонячний вечір, щоб свято відбулося.

У день, коли весь світ убрався у вишиванки, учні, викладачі, майстри Вищого професійного училища № 92 м. Сєвєродонецька  долучилися до святкового дійства, яке мало назву «А над світом вишиванка цвіте!».

Сьогодні, у XXI столітті, народна традиція не зникає, а набирає обертів, популярності, стає актуальною і підсилюється сучасним стилем одягу, новими візерунками, взятими людьми все з тої живої Землі.

Глибоко вразила учасників концертна програма, під час якої виконувалися пісні про рушники, про мамину сорочку, у яку вкладено любов,  безмежне джерело материнської ніжності та турботи.

Святково вбрана міська спільнота продемонструвала шану до народної святині, одягнувшись у сорочки – вишиванки і  об’єднавшись у єдине, родинне, барвисте  коло!

Із площі Перемоги, де почалося дійство свята, здійснилася хода до Міського палацу культури, де продовжилася концертна програма за участю народного ансамблю «Надія» та дитячих танцювальних колективів. Дітям, які були у вишиванках, дарували книги, передані із Чернівецької області, у рамках акції «Українська книга рушає на Схід».

Враження та коментарі учнів про свято вишиванки

Сердюк Є., група 1-4

“Сьогодні в нашому місті відбулося всеукраїнське свято вишиванки «А над світом вишиванка цвіте!».

На цьому святі ми побачили яскраві виступи наших аматорів художньої самодіяльності, поринули у світ українських традицій та відчули красу української пісні.

Дегтяренко І., група 3-2

“Свято вишиванки подарувало нам масу позитивних емоцій. Ми зігріли своїм почуттям патріотизму один одного, поділилися своїми патріотичними почуттями та враженнями. Одразу на думку спадають слова відомого українського поета В. М. Сосюри ,,Любіть Україну, як сонце любіть!”

Латишев О. група 1-5

“Я вважаю, що свято вдалося на славу! Було дуже весело, гарно. Особливо приємним для мене стало фото на згадку. Це свято нас згуртувало, і ми відчули себе патріотами.”

Фролов С. група 1-5

“Вишиванка розкриває чаруючий світ ще з тих часів, коли наші бабусі, прабабусі, пророкуючи долю, вишивали їх своїм дітям.

Сафонова Я. група 1-5

“Мені дуже сподобалось свято! На мою думку, єдине з чим можна його порівняти – диво!

Кунченко Т. група 1-5

“Я люблю свою державу. Розумію, що зараз немирний час, тому хочу, щоб це свято в нашому коледжі стало щорічною традицією. Ми всі – частина нашої Батьківщини. Моя родина шанує традиції і свята. Ми маємо вишиванки, оберіг – це наша гордість! На мою думку, у кожного патріота має бути вишиванка. Я вірю, що український дух у наших серцях переможе усі негаразди! Я пишаюсь тим, що я – українка!

Бєлашов Є. група 1-5

“Шалені емоції від яскравих, різнобарвних вишиванок, які були представлені  на виставці. Вони випромінювали добро, віддзеркалювали душу України Супер враження!!! 

 

 

День Державного Прапора України

23 серпня Україна відзначила День Державного Прапора, одного з 3-х головних символів державності.

Прапор – це символ нашої незалежності, яку виборював народ століттями. Саме під його покровом українці втілювали своє прагнення до свободи й суверенітету.

З нагоди свята на майданчику біля міського Палацу культури відбулося урочисте підняття Державного Прапора України. Право підняти державний символ удостоїлися вихованці КДЮСШ №2 та ДЮСШВВС «Садко» – Ілля Камишан, Олександра Близнюк та Євген Золотов. Це зірки спорту, якими пишається м. Сєвєродонецьк, бо цих молодих спортсменів знають як чемпіонів та презерів змагань в Україні, Європі та світі.

Радість від цього свята розділили й наші співробітники.

 

 

 

25 – та річниця Незалежності України

Незалежній Україні – 25! Святкові заходи в Сєвєродонецьку проходили на різних майданчиках, але найголовніші дійства відбувалися на площі Перемоги, де на великому екрані в прямому ефірі транслювався військовий парад в Києві на Майдані Незалежності.

Усіх присутніх зі святом привітали голова Луганської облдержадміністрації Ю.Г. Гарбуз і міський голова В.В. Казаков. На головній сцені виступили члени облдержадміністрації,  громадянських організацій, артисти – аматори області та професійні співаки гурту «BRUTTO».

Усім присутнім, а серед них були й наші педпрацівники, було цікаво познайомитись з виставкою декоративно – прикладного мистецтва майстрів з усієї області. Дорослі й діти брали участь у майстер – класах з виготовлення брилків з українською символікою, квітів українського віночка. Багато радості приніс учасникам патріотичний велопробіг. Захоплював дух виступ козаків на конях. Цікаві конкурси, ігри, народні гуляння, частування стравами української кухні запам’яталися всім сєвєродончанам та гостям свята.

Процвітай, наша Україно! Живи у мирі й злагоді!

 

 

 

Від проголошення Незалежності до нової України

Згідно з Указом Президента України «Про відзначення 25 – ї річниці незалежності України» та відповідно до листа Міністерства освіти і науки «Про проведення 1 вересня 2016 року Першого уроку» у ВПУ №92 пройшла виховна година «Від проголошення Незалежності до нової України» для учнів І курсу.

На урок були запрошені гості – офіцери СІМІС, які привітали всіх з новим навчальним роком і побажали миру й успіхів у навчанні.

Викладач української мови і літератури Кравцова О.В. і бібліотекар Скрипник Г.О. ознайомили учнів з довгим і важким шляхом українського народу до свободи і незалежності. Розповіли про славних козаків, громадських та церковних діячів, які закликали народ до боротьби.

25 років ми маємо нову, вільну Україну. З’явилися герої, які зараз прославляють нашу державу, охороняють її спокій і недоторканність.

Учні з увагою прослухали легенду про Україну, розповідь про її архітектурні та природні чудеса.

Нам є ким пишатись! Нам є чим пишатись!

Виховна година закінчилася «Молитвою за Україну».

 

Плач Бабиного Яру

(75 – й річниці трагедії присвячується)

До всіх жахів Другої світової війни ми додаємо таке явище, як Голокост. Історики вже давно цю війну називають війною Гітлера проти євреїв. У 1933 – 1935 роках у Третьому рейсі велася масова пропаганда ненависті до євреїв. З 1938 р. починаються погроми, а із захопленням Польщі організують єврейські гетто й концтабори. 1941рік став роком тотального знищення представників цієї нації на територіях захоплених країн.

В Україні до 1941 р. проживав майже 1 мільйон євреїв. У перші дні війни у Львові було вбито 7 тис. чол., в Житомирі – 18 тис., в Дніпрі – 11 тис., Одесі – 26 тис. євреїв. Але найстрашніші події відбулися у Києві, де у Бабиному Яру було за 2 дні знищено 33771 людина, а потім кожного вівторка і п’ятниці тут розстрілювали полонених і підпільників уже різних національностей.

Про страшні сторінки Голокосту 15 вересня розповіла учням І курсу викладач історії Корєшкова Н.Н. Розповідь учителя підтверджувалася фотодокументами та матеріалами книжкової виставки «Плач Бабиного Яру».  Всі присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання і запалили свічки, щоб така трагедія ніколи не повторилася.

 

Уроки духовності на все життя

   19 вересня у гуртожитку ВПУ №92 відбулася незабутня зустріч з православним священиком о. Михайлом, який по – батьківські звертався з проханням до молодих людей берегти себе в чистоті духовній і фізичній, говорив, що кохання – це дар Божий, а шлюб треба брати на все життя. Бесіда проходила в дуже доброзичливій атмосфері. Все сказане було зрозумілим, а настанови від доброї й мудрої людини сприймалися як благо для кожного. З інтересом був переглянутий фільм про найкраще з почуттів – кохання.

 

 

21 вересня українці святкують Різдво Пресвятої Богородиці, або Другу Пречисту. За народним календарем цього дня наступає осінь.

Свято Другої Пречистої традиційно вважать жіночім святом, коли жінки, які не мають дітей, після служби у церкві справляють обід і запрошують бідних, щоб молилися Богородиці за їхніх дітей.

Кажуть, що молитви майбутніх матерів про здоров’я та щастя дітей, на яких вони чекають, у день Різдва Пресвятої Богородиці мають особливу силу.

Традиційно це свято відзначали зі святковим столом, готуючи м’ясні, рибні, овочеві страви.

Про шановане свято українців учням розповіла бібліотекар училища Скрипник Г.О.

 

Вихователі гуртожитку:

Зінченко Лариса Львівна

Ляшенко Марія Микитівна

 

 

 

Знайомство з першим курсом

   7 вересня  в гуртожитку ВПУ № 92 відбувся вечір знайомства з першим курсом. вечір пройшов у теплій і дружній атмосфері , де усі присутні оцінили гумор і вокальні та хореографічні  таланти, а також проявили організаторські здібності та вміння працювати в групах. Наприкінці свята нові співмешканці гуртожитку прийняли «Клятву першокурсників». Отже з упевненістю можна сказати, що цього року заступила нова надійна зміна, яка буде рухатись вперед і вести за собою, приймати активну участь у житті альма-матер, а отже і у громадському житті міста.

 

 

Home Untitled Виховна робота
© Sait VPU 92